Hallituksen sähköposti: kutu-hallitus@lists.utu.fi


Puheenjohtaja / alumnivastaava

Riina Tissari / riina.a.tissari@utu.fi

Varapuheenjohtaja / etnologian ja KUTU-aineiden koulutuspoliittinen vastaava

Noora Luukko  / noora.e.luukko@utu.fi

Sihteeri

Kia Laiho / kia.k.laiho@utu.fi

Taloudenhoitaja/Uskontotieteen koulutuspoliittinen vastaava 

Akseli Sääksmäki / akseli.t.saaksmaki@utu.fi

Tiedottaja / kirjastovastaava

Linda Toivonen / linda.m.toivonen@utu.fi

Tapahtuma-, kulttuuri- ja liikuntavastaava / ympäristövastaava / sosiaalipoliittinen vastaava

Reea Viitasalo / reea.k.viitasalo@utu.fi

Tapahtuma-, kulttuuri- ja liikuntavastaava / folkloristiikan koulutuspoliittinen vastaava 

Sofia Alanen / sofia.h.alanen@utu.fi

Tapahtuma-, kulttuuri- ja liikuntavastaava / tutorvastaava

Anna – Kaisa Hacklin / anna-kaisa.m.hacklin@utu.fi

Sosiaalipoliittinen vastaava / kansainvälisyysvastaava

Hilla Hyttinen / hilla.m.hyttinen@utu.fi