Alkavan lukuvuoden kunniaksi F-piste alkaa päivittää kotisivuansa vauhdikkaammin kuin moniin vuosiin. Tarkoituksena on kertoa kuulumisista ja tulevista tapahtumista.

Yhdistyksen tarkoitus on osallistua niin moniin tapahtumiin kuin mahdollista. On kuitenkin hyvä huomioida, että nykyisessä hallituksessa on vain 4 jäsentä, joten mahdollisuudet ovat rajalliset. Täydennämme hallitusta sitä mukaa kuin kiinnostuneita ilmaantuu. Jos hallitustyöskentely kiinnostaa, laita sähköpostia puheenjohtaja Jukalle (jtvais[at]utu.fi).

Tarkoituksemme on osallistua sekä Indexin sivuainemessuille ti 22.8. klo 12 – 16 että TYYn avajaiskarnevaaleille ti 5.9. klo 12 – 14. Lisäksi meille on tulossa Uusien ilta to 14.9. klo 18 – 21 Arcanumin opiskelijatilassa. Sinne ovat kaikki tervetulleita!

Seuraathan yhdistystämme jo Instagramissa (@fpistery) ? Sinne tulee tietoa tulevista tapahtumista.

Nähdään pian sukupuolentutkimuksen kursseilla ja ainejärjestön tapahtumissa!

Ystävällisin terveisin yhdistyksen hallituksen puolesta,

Jukka Väisänen 
puheenjohtaja