Syyskokous + hengailu / Fall General Meeting + Hang Out

Päivämäärä: perjantai 18/11/2022
Aika: 17:00 – 23:00
Paikka: Terrakoti, Rehtorinpellonkatu 4 B, 1. kerros

Senpai RY järjestää sääntömääräisen syyskokouksensa. Syyskokouksesta tulee jäsenille tarkempaa tietoa sähköpostitse viimeistään kaksi viikkoa ennen kokousta.

Syyskokouksessa tarkistetaan ja hyväksytään tulevan vuoden toimintasuunnitelma sekä talousarvio ja valitaan puheenjohtaja sekä hallitus vuodelle 2022. Lisäksi jokainen seuran jäsen voi asettautua ehdolle puheenjohtajaksi ja/tai hallituksen jäseneksi, joko kokouksessa tai ennakkoon kirjallisesti ilmoittautumalla seuran nykyiselle hallitukselle.

Syyskokous alkaa kello 17:00.


Date: Friday 18/11/2022
Time: 17:00 – 23:00
Place: Terrakoti, Rehtorinpellonkatu 4 B, 1st floor

Senpai is holding its statutory Autumn General Meeting. Members will receive more detailed info about the meeting through email at least two weeks in advance.

At the meeting we will review and approve next year’s operating plan and budget proposal as well as choose the next year’s association board. All of Senpai’s members can nominate themselves as candidates for next year’s chairman and/or board member positions, either at the meeting or in advance by notifying the current board.

The meeting starts at 17:00.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.