Syyskokous + Higurashi no Naku Koro ni -vidis (1)

Päivämäärä: perjantai 25.10.2019
Aika: 17:00-23:00
Paikka: Terrakoti, Rehtorinpellonkatu 4 B, 1. kerros

Seuran syyskokous ja sen perään halloween-kauden kunniaksi kauhu-animea. Syyskokouksesta tulee tarkempaa sähköpostia viimeistään kahta viikkoa ennen kokousta. Mikäli haluat Senpain hallitukseen tai muutoin vaikuttaa seuran tulevaisuuteen, syyskokous on juuri oikea paikka aloittaa.

Higurashi no Naku Koro ni on kauhumysteeri. Keiichi Maebara on juuri muuttanut hiljaiseen kylään kesällä 1983 ja ystävystynyt paikallisten kanssa nopeasti. Kaikki vaikuttaa idyllisen rauhaiselta, mutta taustalla velloo synkät salaisuudet.

My Anime List
Facebook

Huomaathan, että Higurashin ikäraja on K18.

Ovet aukeavat ja seuran syyskokous alkaa kello 17:00 ja kokouksen jälkeen noin kello 18:00 aletaan katsoa animea. Loput ensimmäisen kauden jaksoista katsotaan seuraavana päivänä.


Date: Friday 25.10.2019
Time: 17:00-23:00
Place: Terrakoti, Rehtorinpellonkatu 4 B, 1st floor

First we will have the society’s autumn general meeting and after that a horror anime to celebrate the Halloween season. You will receive email about the meeting at latest two weeks before the meeting. If you want to be a member of Senpai’s board or otherwise have a say about the future of the society, the autumn general meeting is the right place to begin.

Higurashi no Naku Koro ni is a horror mystery. “Keiichi Maebara has just moved to the quiet little village of Hinamizawa in the summer of 1983, and quickly becomes inseparable friends with schoolmates Rena Ryuuguu, Mion Sonozaki, Satoko Houjou, and Rika Furude. However, darkness lurks underneath the seemingly idyllic life they lead.”

My Anime List
Facebook

Please note that Higurashi is rated for 18 years and older.

Doors open and society’s autumn meeting begins at 17:00, and anime begins after the meeting at approximately 18:00. The rest of the first season episodes will be watched on the next day.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.