Senpain syyskokous 11.11.

Senpai ryn sääntömääräinen syyskokous järjestetään Terrakodilla 11.11.2017 klo 15.00 alkaen. Syyskokouksessa tuttuun tapaan tarkistetaan ja hyväksytään tulevan vuoden toimintasuunnitelma sekä talousarvio ja valitaan puheenjohtaja sekä hallitus vuodelle 2018.

Jokainen seuran jäsen voi asettautua ehdolle puheenjohtajaksi ja/tai hallituksen jäseneksi, joko kokouksessa tai ennakkoon ilmoittamalla asiasta nykyiselle hallitukselle. Hallitus valitaan kokouksessa paikalla olevien kesken, joten tullakseen valituksi hallitukseen ehdokkaan täytyy olla syyskokouksessa läsnä.

Syyskokouksen esityslista on alempana.

Tervetuloa vaikuttamaan yhdistyksen toimintaan!

(Translator’s note: terms used below vary in accuracy due to lack of proper translation guides, sorry. :P)

Senpai ry’s end of the year association board meeting will be held on Saturday November 11th starting at 3pm at Terrakoti. At the meeting we will, among other things, go through and accept following year’s operating plan and budget proposal as well as choose the next year’s club council. All Senpai’s members are allowed to join the meeting and to nominate themselves as candidates for the next club council. Below is the board meeting’s agenda in Finnish. If you have any questions, feel free to contact our current club council.

 

Syyskokouksen esityslista:

1. Kokouksen avaus

2. Kokouksen järjestäytyminen

3. Laillisuus ja päätösvaltaisuus 

4. Esityslistan hyväksyminen 

5. Valitaan seuraavaksi kalenterivuodeksi hallituksen puheenjohtaja, joka toimii myös seuran puheenjohtajana

6. Valitaan seuraavaksi kalenterivuodeksi hallituksen jäseniä

7. Hyväksytään seuraavan vuoden toimintasuunnitelma ja talousarvio

8. Jäsenmaksujen suuruus vuodelle 2018

9. Valitaan seuraavaksi vuodeksi toiminnantarkastaja ja varatoiminnantarkastaja

10. Muut esille tulleet asiat

11. Kokouksen päättäminen

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

1 Response to Senpain syyskokous 11.11.

  1. Pingback: Senpain viikonloppu: My Hero Academia 10.11., syyskokous 11.11. ja muumipäivystys 16 12.11. | Senpai ry

Comments are closed.