Hallitus 2018

Ainejärjestön asioita hoitaa hallitus, johon kuuluu 4-8 jäsentä ja puheenjohtaja. Hallitus järjestää ainejärjestön kokouksia noin kerran kuukaudessa hoitotieteen laitoksella olevissa ainejärjestön tiloissa. Hallituksen kokoukset ovat avoimia ja niihin on jokainen Adaptuksen jäsen lämpimästi tervetullut kuulemaan ja vaikuttamaan!

Adaptus ry:n hallitus 2018:

Jenni Koskinen

Puheenjohtaja

jenni.m.koskinen@utu.fi

Johanna Pohjonen

varapuheenjohtaja, sosiaalipoliittinen vastaava, Tehy-yhteyshenkilö
jokapoh@utu.fi

Olli Haapala

Taloudenhoitaja, sisarainejärjestöjen yhteyshenkilö, tutor-vastaava
olli.a.haapala@utu.fi

Iina Ryhtä

Tiedottaja, SOOL-yhteyshenkilö
iikrry@utu.fi

Mari Hiekko

Tiedottaja, Koulutuspoliittinen vastaava
marhie@utu.fi

Minna Tuukkanen

Hyvinvointivastaava, Taja-yhteyshenkilö
minna.k.tuukkanen@utu.fi

Nora Hauhio

Hyvinvointivastaava, Taja-yhteyshenkilö
nora.a.hauhio@utu.fi

Minttu Saari

Sihteeri, kammarivastaava
minttu.k.saari@utu.fi

Mikko Nieminen

Sosiaalipoliittinen vastaava, kansainvälisyysvastaava
mikko.t.nieminen@utu.fi